Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

Με 3-1 έχασε η ομάδα του Βαλτινού

Στην έδρα της, με 3-1 έχασε η ομάδα του Βαλτινού από την ομάδα του Πετρωτού, το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου για το πρωτάθλημα της Α΄Ερασιτεχνικής.
Το σκόρ άνοιξε στο 1 λεπτό το Πετρωτό όταν μετά από πλάγιο άουτ του Τατσιόπουλου, ο Αγγελής μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Τσιγάρα με αποτέλεσμα ο διαιτητής Γρατσάνης να σημειώσει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσικρικάς ο οποίος με ψύχραιμο σουτ πέτυχε το 0-1. Στο 20 λεπτό το Πετρωτό διπλασίασε τα τέρματα με ένα εκπληκτικό σουτ του Μούτσιου.

Στο 65 λεπτό ο Μούσα με ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-2 για το Βαλτινό.
Στη συνέχεια και στο 2 λεπτό των καθυστερήσεων το Πετρωτό έκανε το τελικό 1-3 με κεφαλιά του Αγγελή, σφραγίζοντας έτσι τη νίκη του.
Η Σύνθεση του Βαλτινού: Ευθυμίου, Ντακούλας, Ρούκας Κ. (82΄Ριζος), Σταμούλης Ανδ., Τσιγάρας, (40΄ Παπαχρήστος), Κυριάκος, Μούσα, Σχολής, (78΄ Ψύχος), Ρούκας Ε., Καμπέρης, Σκράπαρης.